Suriye’de Barajlar PKK’nın Eline Geçiyor!..

Türkiye, son birkaç hafta içinde terörle iç gündemine çekilmeye çalışılırken Suriye’de çok önemli ve hayati bir gelişme var: ABD & PKK İttifakı Suriye’nin en büyük barajı Tabka yönünde büyük bir alanı ele geçirdi. Şimdi Fırat Nehri üzerindeki baraja sadece 500 metre uzaklıktalar ve muhtemelen bir hafta içinde ele geçirmiş olacaklar. Fırat Operasyonu Kuvvetleri, ElBab’ı ele geçirdiğinde ABD & PKK da Tabka Barajını ele geçirmiş olacak. Bu şekilde Suriye’nin su kaynakları ABD & PKK’nın kontrolüne girecek.

Bu arada yine Suriye’nin en büyük barajlarından olan Tişrin Barajı da, ABD & PKK’nın (Fetö’nün TSK içinde etkin olduğu dönemde) Menbiç Operasyonu ile Kürt ayrılıkçıların eline geçmişti. Fırat Nehri üzerindeki Tişrin Barajı bütün Kuzey Suriye’nin elektrik ihtiyacını karşılıyor.

Diğer yandan, Irak’ın en büyük barajı da Dicle üzerindeki Musul Barajı idi. Irak’taki ilk iç savaş mücadelesinde burası Barzani kuvvetlerinin eline geçti. Daha doğrusu Daiş Terör Örgütü, fazla bir direniş göstermeden burasını ABD’nin yardımıyla Kürt kuvvetlerine teslim etti.

Bugün Suriye’deki bir başka önemli gelişme, Rus Uçaklarının Menbiç yolu üzerindeki Arima bölgesinde Daiş hedeflerini vurması. Bu hayati durum, Türk ve Rus GenelKurmaylarının bölgede fiili olarak ortak çalışmaya başladığının önemli bir göstergesi. ElBab ile Arima & Menbiç arasındaki Kabri’l Mukri, Zarzur ve Ummu’l Şukayf köyleri Fırat Operasyonu tarafından Daiş’ten temizlenmişti.

ABD & PKK & İngiltere & Siyonist ittifakının, en önemli hedeflerinin Ortadoğu Su Kaynakları olduğu hiçbir zaman akıldan çıkarılmamalı ve bu yönde adımlar atılmalıdır.

Paylaş / Share