Yandaşlık Dönemi Bitti! Beceriksizler Temizlenmeli!

ABD Darbesi, öncelikle yine TSK’nın kendisi tarafından halkın desteğiyle önlendi. Bu durum, Devletin süratle temizlenmesi için son uyarı ve şanstır. Bir hazırlık ve planlamaya dayandığı anlaşılan Darbe girişiminden Türkiye’nin Güvenlik ve İstihbarat kurumlarının habersiz olması büyük bir beceriksizliktir.
Yandaşlık dönemi bitmelidir. Görevler Ehil insanlara verilmeli ve beceriksiz bütün yöneticiler büyük bir dikkatle acilen temizlenmelidir. Devlet Güvenliği ihmal ve tembelliği kaldırmaz. Bugüne kadar onun yakını, bunun yandaşı olarak oraya buraya atanan asalaklar yöneticilikten uzaklaştırılmalıdır.
Sayın Cumhurbaşkanı’nın ısrarla sürdürdüğü Fethullah Operasyonları’nın ne kadar önemli olduğu ve bu konuda ihmal ve tembellik gösteren Güvenlik ve Yargı kurumlarının bu konuda sorumlu olduğu açıktır.
Başta Milli İstihbarat Teşkilatı olmak üzere özellikle kilit Güvenlik Birimleri yeniden yapılanmalı ve yeteneksiz yöneticileri acilen görevden alınmalıdır. Darbenin önlenmesinde Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Emniyet Özel Kuvvetleri öncü bir rol oynamış, devletin bazı makamları ise karşı mücadelede çaresiz, yetersiz ve başarısız kalmışlardır.
Türk Devleti ve Milleti, 17-25 Aralık benzeri büyük bir kaza atlatmıştır. Artık ihmal, tembellik ve beceriksizliğe izin verilmemelidir.

Paylaş / Share