İstiklal Savaşını Helen Soykırımı Olarak Benimseyen Örgüt 100. Yılda Ankara’da Anma Gecesi Düzenliyor.

Ermeni çetelerin Osmanlı’nın son döneminde Müslüman katliamına başlamasını görmezden gelen Batı ülkelerinin Sözde Ermeni Soykırımı iddialarına bir yenisi daha eklendi. İstiklal Mücadelesinin başladığı 19 Mayıs’ı Pontus Helen Soykırımı olarak tanıyanlar, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da Anma Gecesi düzenliyor.

İşgal ettikleri Anadolu’dan İzmir’de denize dökülenlerin torunları, soydaşları ve yandaşlarının bu cesareti nereden aldığını merak ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bizzat kendi eserinde Pontus İsyanını kaleme almış ve 25-30 bin kişilik Rum çetelerin Türk köylerini bastıklarını, katliamlar yaptıklarını ve isyanın ancak 1923 yılının Şubat ayında bastırılabildiğini anlatmıştı.

Şimdi muhtemeldir ki Yunan artıkları Karadeniz’de bu fitneyi yeniden yeşertme çabasına girişmişler. Türk Kamuoyu olarak bu girişimi lanetliyor ve Adalet ve Güvenlik kurumlarımızın sorumlulardan hesap sormasını umuyoruz. Milli Mücadeleyi bile Soykırım olarak niteleyenlerin Düşünce Özgürlüğü maskesiyle Terör ve İsyan fikirleri aşılamasına izin verilmemelidir.

Paylaş / Share