Bağdadi de Emekli Oldu!

Çocuklara bir şeyi göstermek istemediğiniz zaman, arkanıza saklar ve “Attım, kayboldu, yok!” dersiniz. Daiş Terör Örgütü lideri el-Bağdadi’ye de böyle oldu. Herkes öldürülen Bağdadi’nin cesedini görmek isterken, “Operasyonda öldürdük” dediler, ancak yaralı bir ceset fotoğrafı görmedik. Laden’e de aynı şeyi yapmışlardı.  “Denize attık, yok!” dediler.  Kuşku dolu haberler, inandırıcı olmayan deliller, kafalardaki soru işaretlerini daha da artırdı.

Şimdi dünyadaki pek çok uzman şu soruları soruyor:

 • Bağdadi’nin son olarak Suriye Deyrozor Bağoz Çiftlikleri bölgesinde olduğu biliniyordu. Rus ve Irak istihbarat kaynakları ise Irak’ta olduğunu ve muhtemelen ABD’nin AynulEsed üssünde yaşadığını iddia ediyordu. Bağdadi buralardan Türkiye sınırına kadar nasıl geldi. Fırat nehrini geçti, upuzun Essed topraklarını aştı, İdlib bölgesi sınırlarının iki yanındaki kontrol ve izleme noktalarını rahatça geçti, Ne Ruslar ve İranlılar, ne de İdlib’teki Muhalifler bu geçişi fark etmedi. Türkiye sınırına yakın bir bölgede (Brisha) 10 ay önce yapılmaya başlanan bir eve nasıl ulaştı. Ayrıca burası Türkiye, Rusya ve ABD istihbaratları ve uyduları tarafından sürekli izlenen bir yerdi. Çünkü, ABD buradaki Huras ed-Din terör örgütüne karşı sürekli operasyonlar yapıyordu.
 • Rusya, “S-400 radarlarının bölgede operasyona katılan bir ABD uçağı rapor etmediğini” belirtiyor. Buna şöyle cevap verilebilir: “NATO sınırına 16 km uzaklıkta olan bir hedefi, sınır ihlali yapmadan da vurabilirsiniz” Nitekim, operasyona katılan helikopterlerin Erbil-AynulEsed-Sarin güzergahı ile Türk operasyon bölgeleri üzerinden uçtukları da açıklandı.
 • Evin bulunduğu alana ve videoda görülenlerin üzerine adeta bomba yağmasına rağmen 2 kişi bombalardan nasıl kurtuldu? Evin bulunduğu alan yerle bir edilmişti. Türk kaynaklarına göre 3 erkek, 3 kadın ve 1 çocuk olarak 7 ceset ve 5 yaralı vardı. ABD kaynakları 2 kişiden bahsederken, diğer 3 kişi kimlerdi? Trump’ın intihar bombası ile öldüler dediği 3 çocuktan ikisi tünelden nasıl yaralı kurtulmuştu?
 • Operasyonun ardından yapılan açıklamada: “Başından beri Bağdadi’nin yanında bir CIA elemanı olduğu” belirtildi. Bu eleman operasyon yapılan evin yapımında da görev almıştı. Uydu görüntülerine göre evin yapımına 2018 Ocak ayında başlanmıştı. Demek ki CIA elemanı, en azından 20 ay boyunca Bağdadi ile birlikteydi. Bağdadi niçin daha önce öldürülmedi?
https://www.youtube.com/watch?v=TjWxDqU7p3E
 • Suriye’deki PKK Terör Örgütü lideri yaptığı açıklamada: “Operasyonun bir ay önceden planlandığını fakat Türkiye’nin kuzeydoğu Suriye’deki operasyonları sebebiyle bir ay ertelendiğini açıkladı. Bağdadi, en az bir aydan fazladır yakından izlenmişse, Türkiye sınırına ve özellikle bir Türk askeri üssünün yakınına niçin gelmişti? Bağdadi, ABD & PKK tarafından kontrol edilen bölgede rahatça hareket ederken, Türk operasyonundan korktuğu için mi buradan kaçtı? Üstelik de yine Türk sınırına doğru?
 • Bir tünelde iken, üzerindeki bombayı patlatan teröristin muhtemelen toprak altında kalması gerekirdi. Buna rağmen bu kalıntılar içinden birkaç saat içinde ceset kalıntıları nasıl toplandı?
 • Batılı bir Terör Psikolojisi Uzmanı soruyor: “Belinize bağlı bir intihar bombası varsa neden çığlık atıp ağlayacaksınız?”
 • Trump, Bağdadi’nin yanında 3 çocuk olduğunu söyledi. Operasyon kalıntılarında sadece bir çocuğun izine rastlandı. Ayrıca Operasyon sırasında çocukların sesi çıkmadı da, sadece Bağdadi mi ağladı?
 • Usame bin Laden’in ölümü de sırlarla doluydu. Laden’in ne cesedini ne yaralı bir fotoğrafını görebildik. Bağdadi’nin tünelde attığı çığlık ve ağlamasını takip eden Pentagon, neden daha inandırıcı deliller sunmadı? Laden ve Bağdadi’nin cesetleri ve kalıntıları neden denize atıldı da, Saddam ve Kaddafi’nin fotoğrafları kamuoyuna yansıdı.
 • Netice olarak şu var ki; uluslararası kamuoyunun yakından tanıdığı iki diktatörün fotoğrafları yayınlanırken, azılı iki teröristin hayatları bilinen birkaç fotoğrafı dışında kamuoyundan hep gizli kaldı.
 • Bazı uzmanlar, ABD hesabına çalışan ve AynulEsed üssünde yaşayan Bağdadi’nin yanındaki istihbarat subayı ile birlikte helikopterlerle bölgeye gelip, operasyondan sonra geri götürülme ihtimalini de sorguluyor.

Bütün bu kuşkular, el-Bağdadi’nin öldürülmediğini emekli edildiğini işaret ediyor.

Paylaş / Share