Balkanlarda Fetö Gladyo İşbirliği Hızlandı

Türkiye’den kaçan ve kaçmaya çalışan Fetöcüler için, Balkanlar son günlerde önemli bir FETÖ – Gladyo işbirliğine sahne oluyor. Arap Baharı ve Türkiye’de kurgulanan olayların bir benzeri şimdi buralarda yaşanıyor. FETÖ’nün iadesini engelleyen CIA ile Türkiye’den kaçanları koruma altına alan NATO Gladyosu derin bir işbirliği sergiliyor.

Bilindiği gibi 1989 yılını takiben Varşova ve Sovyetler Birliği’nin ilk düğümü de burada çözülmüştü. 17-25 Aralık 1989’da gerçekleşen Romanya Devrimi de CIA & NATO tarafından Polonya’da kurgulanmıştı. Gladyo, Romanya sokaklarına benzeyen bir Polonya mahallesinde doğal stüdyo oluşturmuş, burada Çavuşesku’ya karşı gösteri yapan bir kalabalığın videoları çekilmiş, ardından da Romanya Gizli Servisi üniformalı kişilerin göstericilerden bazılarını öldürdüğü filme alınmıştı. Hazırlanan kurgu filmler, Çavuşesku’nun konuşması sırasında çeşitli frekanslardan Romanya televizyonlarına aksettirilmiş ve bir protesto havası verilerek Romen halkı galeyana getirilmişti. Ancak Çavuşesku’yu deviren generallerden bazıları yaptıklarına sonraki yıllarda pişman olmuşlar ve intihar etmişlerdi.

AHİM tespitlerine göre, 11 Eylül’ü takiben CIA’nın Avrupa’daki en önemli Özel Gözetim ve İşkence Evleri Romanya ve Litvanya’da kurulmuştu. Bu dönemde Romanya ve Litvanya aynı şekilde FETÖ’nün de Okullar ve Şirketler yoluyla birinci önceliği haline gelmişti. Hatırlanacağı gibi, 215 bin FETÖ sırdaşının kullandığı ByLock programının ana sunucuları Litvanya’nın başkenti Vilmus’ta idi ve Milli İstihbarat Teşkilatı başarılı bir operasyonla bu kayıtları kayıpsız Türkiye’ye getirmişti.

FETÖ, 1990’lı yılları takiben Türk Cumhuriyetlerinde olduğu gibi Romanya’daki okullarında okuyan öğrencilerinin Üst Bürokrasiye mensup ailelerine sızma imkanı bulmuş ve CIA için bir bilgi merkezi oluşturmuştu. FETÖ, para ve menfaat ilişkileriyle birçok Romen bürokratı ve özellikle Adalet teşkilatının güçlü isimlerini CIA’nın hizmetine kazandırmıştı. Özellikle Ukrayna krizinin ortaya çıkışıyla birlikte CIA & FETÖ Hizmetlisi Savcılar tarafından Milliyetçi veya Rusya yanlısı bürokratlara karşı “Yolsuzluk Soruşturmaları” bahanesiyle birçok davalar açıldı. Bu soruşturmalar öyle bir noktaya geldi ki, geçtiğimiz günlerde Hükümeti oluşturan Romen Sosyal Demokrat Parti (PSD) ile Liberal Demokratlar Birliği (ALDE) 100 bini aşkın taraftarı ile büyük bir gösteri düzenledi. PSD Başkanı Liviu Dragnea ve Bükreş Belediye Başkanı Gabriela Firea tarafından öncülük edilen gösterilerde, Türkiye’deki Ergenekon soruşturmalarına benzer bir kumpas yürüten Savcılar protesto edildi. ABD yanlısı Romen Cumhurbaşkanı ise olayları kapatmakla meşgul oldu.

Şimdilerde Balkanlar, ABD ile Rusya arasında derin bir İstihbarat Savaşı’na sahne oluyor. Bu savaş, Balkanlardaki İşkence Merkezlerini bizzat yöneten Gina Haspel’in CIA Başkanı olmasıyla bugünlerde daha da hızlandı. Estonya, Letonya, Litvanya, Slovenya, Slovakya, Bulgaristan ve Romanya’nın Mart ayında NATO’ya katılmasıyla birlikte Balkanlar artık Soğuk Savaşın derinden yaşandığı bir bölge haline geldi. Şimdilerde NATO ve CIA, FETÖ kuruluşları ve elemanları ile adeta içiçe girmiş durumdalar. Yunanistan’da yakalanan FETÖ Subayları’nın iadesi engellendi ve yurtdışına transferleri için hazırlıklar yapıldı. Çok ilginçtir ki özellikle Güvenlik alanında çalışan Fetöcülerin ilk kaçış ülkesi hep Romanya oldu. Hatırlanacağı gibi Tayyib Erdoğan’ın Başbakanlık ofisine böcek yerleştirenler de Romanya’da yakalanmış ve Türkiye’nin baskıları ve Romen milliyetçilerinin yardımıyla Türkiye’ye iade edilmişlerdi.

ABD, hızla kendisinden uzaklaşan Türkiye’yi kaybetmemek için Münbiç planına razı olduğunu açıklarken, NATO da bir yandan Türk yönetimini sakinleştirmeye ve bir yandan da zaman kazanmaya çalışıyor.

CIA, NATO ve FETÖ’nün en önemli beklentisi Türkiye’de acilen bir Yönetim Değişikliği.

İbret almak dileğiyle, ABD’nin Romanya Devrimi’ndeki rolüne ilişkin şu mini belgeseli bilgilerinize sunuyoruz:

Checkmate Strategy of a Revolution

BÖLÜM  1

BÖLÜM  2

BÖLÜM  3

BÖLÜM  4

BÖLÜM  5

BÖLÜM  6

https://www.youtube.com/watch?v=7RRA48huOJ

Paylaş / Share