“Sisi Fas Asıllı Kripto Bir Yahudi”

Bu iddia, Amerikalı Gaziler için haberler yayınlayan Veterans Today editörü Kevin Barrett tarafından gündeme getirildi ve İsrail’in saldırıları sonrasında epeyce popüler oldu. Barrett’in dile getirdiği iddialar sadece bu da değil.

Barrett’in gazetesinde yer verdiği bilgilere göre; York Üniversitesi’nde görevli Nicholaos Balaskas, Facebook sayfasında yazdıkları yüzünden “Anti-Semitik ve Anti-Siyonist” gerekçelerle görevinden atılmıştı. Ardından Balaskas’ın durumu York Üniversitesi Başkanı Mahdouh Shoukri’ye intikal etti ve konu basına yansıdı. Barrett ilk olarak, Balaskas hikayesini 17 Ekim 2016 tarihinde yazdı ve Balaskas’ın ifadelerine yer verdi. Balaskas 24 Temmuz 2014’teki yazısında “11 Eylül, New York şehrindeki Siyonist bir saldırıdır. Üst düzey Amerikan hainlerinin tam bilgisi olmadan gerçekleştirilemezdi” diye söylemişti. Bundan bir süre önce 16 Temmuz’daki yazısında ise Müslüman Kardeşler’in adayı Muhammed Mursi başkan olduğunda Ağustos 2011’de Savunma Bakanı yapılan General Abdulfettah el-Sisi’nin (ABD’de eğitim gördü ve Suudi Arabistan’da askeri ateşelik yaptı) kripto bir Yahudi olduğunu dile getirmişti. Balakas; “General Sisi, Faslı Yahudi bir anneden doğmuştur ve dayısı David Ben Gurion’un siyasi partisinin üyesiydi” diye söylemişti.

Balaskas Yunan asıllı Hıristiyan bir Amerikalıydı ve yazılarında; “Atina’daki aile büyüklerinin II. Dünya Savaşı sırasında Almanya’dan kaçan bazı Yahudileri koruduğunu” da anlatmıştı.

Balaskas’ın ifadeleri ve Kevin Barrett’in Veterans Today’daki yazıları, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları yüzünden son günlerde yeniden popüler oldu. Dr. Kevin Barrett 11 Mark 2019’da meseleyi yeniden kaleme aldı. Konuyu Arapça çevirileriyle ekranlarına taşıyan Al-Şark Televizyonu’nun YouTube’daki haberi ise 550 bin okumaya ulaştı.

Son yıllardaki Mısır – İsrail İlişkileri, Mısır ve Suudilerin İsrail saldırıları karşısında sessizliği, İsrail’in Kudüs ve Golan’ı ilhak girişimleri değerlendirilirse, Balaskas’ın yazılarının önemli bir gerçeği ortaya koyduğu görülüyor. Bu iddialar bir Müslüman tarafından dile getirilseydi, İslam dünyasında yine “Komplo Teorisi” olarak ciddiye alınmayacaktı.

NeoCon Amerikalılar ve Siyonist Yahudilerin son yıllardaki bölgesel operasyonlarında (Yahudilerin kaybolmuş iki kabilesinden sayılan Kürtler ve Ermeniler arasındaki) Kripto Liderlerin çok önemli bir rolü var.

Ülkemizde ve Ortadoğu’da son yıllarda yaşananlar bir başka gerçeği de akıllara getiriyor. 15 Temmuz darbesinin ruhani lideri Fetulla hakkındaki “Kripto Ermeni” bilgileri de, Sisi gibi Türk Ordusu’na sızmış Kripto Fetöcülerin varlığı da artık daha iyi anlaşılıyor.

Paylaş / Share