NATO Darbesi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama! Biliniz ki;

1950’li yıllardan itibaren Batı ittifakını destekleyen, NATO’nun Avrupa ve Asya’daki en büyük gücünü oluşturan Türk milletini artık bütünüyle kaybettiniz. Biz sizler için Kore’de boşuna can vermişiz.

Bu son kanlı darbe girişiminizle sizi çok daha iyi tanıdık. Yüzünüz kızarmadan söylediğiniz yalanlara inanmadık.

Şimdi artık şunları çok daha iyi biliyoruz:

 • Darbenin ilk saatlerinde neredeyse darbe girişiminin hayırlı olmasını diliyordunuz. Darbecilerin başarısız olacağı kesinleşince dil ucuyla Türkiye yönetimini desteklediniz, arkasından da “aşırı gitmeyin” diye uyardınız. Merak etmeyin, sizin gibi ülkeleri işgal edip, milyonlarca kişinin canına kastetmeyiz. Bizim her kıtada gizli hapishanelerimiz ve işkence merkezlerimiz yok. Siz ne kadar inkâr etseniz de, bu darbenin arkasında sizin olduğunuzdan adımız gibi eminiz.
 • Zaten, 1960’tan sonraki bütün darbeler sizin eserinizdi. Bizi yıllarca Komünizm ile korkuttunuz, silah şirketlerinizle soydunuz, teknolojik gelişmemizi engellediniz.
 • 12 Eylül Askeri darbesini “Sizin Çocuklar” yapmıştı hatırlıyorsanız. Nedense, “Sizin Çocuklar” sadece Ülkücüleri, Devrimcileri ve Milli Görüşçüleri tutukladı. Sizin Cemaatlerinize dokunmadılar.
 • Gülen Şeytanı ile 1970’li yıllarda tanışıyordunuz. 1979’da Humeyni İran’da yönetime gelince Ilımlı Mehdinizi fiilen sahneye çıkardınız. Humeyni Şubat ayında İran’a ayak bastığında Cemaatinizin sızma hareketi de Sızıntı dergisiyle birlikte başladı.
 • 12 Eylül darbesinden hemen sonra 1 dolarlık (Türkler buna 5 Paralık derler) müritleriniz Askeri Liselerde ve Harp Okullarında soru çalmaya başladılar. 1981’den itibaren Türk Silahlı Kuvvetlerine adamlarınızı yerleştirmeye başladınız.
 • Siyasi hayranlarınızdan Turgut Özal’ın da desteğiyle Cemaatlerinizi ve Gülen Şeytanını korudunuz ve kolladınız. Eski Kuşak askerler itiraz ettiği için Kürdistan’ı kurma girişiminiz sonuçsuz kaldı.
 • 1989’da Sovyetlerin yıkılmasını takiben Büyük OrtaDoğu projenizi başlattınız ve size gelecekte sorun çıkartacak ne kadar siyasi lider ve gazeteci varsa 1990’lı yılların ilk yarısında birer birer öldürdünüz.
 • Körfez Savaşlarında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kullandınız. Şimdiki müttefikleriniz Kürt Aşiretler kavga etmesin diye bizi başına diktiniz.
 • 28 Şubat darbenizde, birkaç göstermelik Cemaatçi ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki birçok milliyetçi ve vatansever subayı irtica suçlamasıyla ordudan attırdınız. Onların yerine, kendi adamlarınızı getirmeyi sürdürdünüz. Gülen Şeytanını ve Cemaatini siyasi hayata soktunuz. Cemaatiniz en büyük gelişmesini bundan sonra gösterdi.
 • Ama 2003’den sonra işler değişti. Güneydoğu’dan başlayarak uydurma gerekçelerle Irak’ı işgal suçunuza ortak olmadık. Eski Kuşak Askerler, sizleri tanımaya ve sorgulamaya başladı.
 • Hiddetinizden ne yapacağınızı bilemediniz. Çatışsalardı en azından yüz askerinizi temizleyecek küçük bir Türk birliğinin başına Irak’ta çuval geçirdiniz. Irak halkı da sizin başınıza çuval geçirdi ve 4500 askerinizi kaybedip geri çekildiniz.
 • 2004’ten itibaren, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bütün milli unsurlara yönelik psikolojik operasyonlara başladınız. Sizin Çocuklar her türlü hırsızlık, sahtekârlık, yalancılık ve ihanetle Türk subaylarına kumpaslar kurdular. En iyi uzmanlarınızı Türkiye’ye gönderip bu kumpaslara rehberlik ettiniz. Sizin Çocukları gruplar halinde ABD’de eğitimlere tabi tuttunuz.
 • Türk Savunma Sanayisinin bütün bağımsız projelerine karşı çıktınız. Planlarını çalmak, önemli uzmanlarını öldürmek için büyük gayret sarfettiniz. Türkiye’yi Ortadoğu’dan uzak tutmak için her türlü entrikaya giriştiniz.
 • Türkiye’nin Eğitim, Yargı ve Emniyet gibi bütün kilit kurumları Sizin Çocuklar tarafından adeta işgal edildi.
 • 2009 yılından sonra, sizi dinlemeyen Tayyip Erdoğan’ı tasfiye etmek için düğmeye bastınız. Erdoğan’ın yerine geçmesi için teklif götürdüğünüz ve küfürle karşılık aldığınız Muhsin Yazıcıoğlu’nu suikastla ortadan kaldırdınız.
 • 2010’dan sonra Türkiye’nin Kürt vatandaşlarını isyana sürüklemek için bir dizi provokasyonlar yaptınız. Uludere’de TSK’yı yanılttınız, belki de Sizin Çocuklar büyük bir iş başardı.
 • 17 Aralık 2013’de mevcut hükümeti devirmek, 25 Aralık’ta Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki Kürt koridoruna engel olmak için yaptığı yardımları kesmek için operasyonlar yaptırdınız. Sizin Çocukların, Türkiye’nin Başbakanı’nı öldürmek için yaptığı planlar da başarıya ulaşmadı.
 • Terörle mücadelesinde Türkiye’ye yardım etmek bir yana, Terör örgütünü her zaman desteklediniz. PKK Terör Örgütü’ne hala militan yetiştiren PYD ile ortaklık kurdunuz. Türkiye’de patlatılan bombalar ve zamanlamalarında sizin katkınız ve yararınız olduğunu düşünmeye başladık.
 • Kuzey Irak – Suriye Kürt Koridoru planınız için Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirmek amacıyla büyük çaba gösterdiniz. Bir yandan Rusya’ya Halep ve Lazkiye’yi vaat edip kışkırtırken, diğer yandan Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesine vesile oldunuz. Bunu da sizin çocukların, sizin talimatınızla yaptığına inanmaya başladık.
 • Ne zaman ki, Türkiye Cumhuriyeti Rusya ile arasını düzeltme kararı aldı, sizde şafak attı. Hemen Rusya’ya Ortadoğu’da rüşvetler sundunuz. Baktınız olmuyor Sizin Çocuklarla bu son Kanlı Darbe planını devreye soktunuz. Cumhurbaşkanımızı öldürmek, ülkemizi kan gölüne çevirmek için gözünüzü bile kırpmadınız.

Şimdi karşımıza çıkmış yalan söylüyorsunuz. Sizlere inanmıyoruz. Bütün bu olanların sorumlusu olarak sizleri görüyoruz.

Yıllardır bizi düşman ettiğiniz Rusya, sizden daha dürüst ve dostça davrandı.

Türkiye gibi büyük bir NATO ülkesinde bu olaylar olurken NATO’nun hiç haberi yok muydu? Rus uçağı düşürüldüğünde NATO’nun bile bizi savunmayacağını anlamıştık. Ama sizlerin bu hainlerle birlikte böyle bir kanlı plana başvuracağını hiç tahmin etmemiştik.

Bu olay bize karşı en son ve en büyük ihanetinizdi. Türk Milleti ve Türk Gençliği bu ihaneti hiç unutmayacak.

Yeni planlar, provokasyonlar peşinde olabilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki, Türkiye’yi kaybetmekle sadece Ortadoğu’yu değil Asya’yı da kaybedeceksiniz, bir köşeye yazın… Türkiye’yi işgal planınız başarısız oldu. Stratejik Suç Ortağınız İngiltere ile birlikte bu topraklarda asla kalıcı olamayacaksınız.

Biz Türk Milletiyiz, Ortadoğulu ya da Teksaslı değiliz.

Ek: Bu yazıdan bir gün sonra ABD Milli İstihbarat Direktörü James Clapper “Muhataplarımızın çoğu ya tasfiye edildi, ya da tutuklandı” diye söyledi. Bloomberg’in konu ile ilgili başlığı aynen şöyleydi: “Widening Turkish Purges Sweeping Up U.S. Allies, Clapper Says”, yani “Clapper diyor ki: Türklerin genişleyen tasfiyesi, ABD’nin dostlarını temizliyor.” ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel de darbecilerden ziyade tasfiyeden kaygılı olduğunu kaydetti ve “Türkiye, askeri varlıklarımızı konuşlandırabildiğimiz ve yönetebildiğimiz bir yerin olmasının ötesinde.” diye söyledi.

Paylaş / Share