Fetulla’nın Yeni Medya Operasyon Merkezi: Almanya ve Kanada

Konuyla yakından ilgilenen uzmanlar bilirler ki, ulusal medyanın ana yönetimleri İstanbul’da iken Fetulla’nın Medya Operasyon Merkezi Ankara’da kurulmuştu. Fetulla, 12 Eylül Dönemi’nde Turgut Özal tarafından özel korumaya alınmış ve 1986’dan sonra büyük bir serbestliğe kavuşmuştu. Bu yıldan itibaren Cemaat bir yandan Körfez Dersaneleri’ni kurmaya başlamış, bir yandan Askeri okullara giriş mekanizmalarını ele geçirmiş ve bir yandan da Zaman gazetesini yayın hayatına sokarak Pentagon desteğinde yoğun faaliyete başlamıştı.

Fetulla’nın Medya, Siyaset ve Bürokrasi’ye yönelik bütün faaliyetleri için ana karargâh Ankara’da kurulmuştu. Burada, yüksek maaşlarla çalışan sınırlı ve özel bir kadro büyük bir İstihbarat, Propaganda ve Bilgi Merkezi oluşturdu. Cemaatin temel propaganda hedefleri burada belirlenir, Kamuoyu oluşturulacak konular, öne çıkarılacak isimler, tehdit oluşturan ve tasfiye edilmesi gereken siyaset, bilim ve medya mensupları burada belirlenirdi. Fetulla’nın Bilgi ve Propaganda Merkezi 2002 yıllarında yeni Medya kuruluşları, haber ajansları, televizyon ve radyo istasyonları ile genişledi. 2006 yılından sonra ise –internetin yaygınlaşmasına paralel olarak- Sosyal Medya için özel bir birim kuruldu. Bu birimde, Cemaat evleri ve okullarında yetişmiş, kalemi güçlendirilmiş en zeki ve güvenilir militanlar görev aldılar. Bunların birçoğu, bilinen Medya kuruluşlarında köşe yazarı, gazeteci ve yönetici olarak yüksek maaşlar alıyorlardı.

Fetulla Medya Operasyon Merkezi, özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik Kumpaslarda çok önemli görevler üstlendi. Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan ve CIA & Pentagon elemanlarıyla ortaklaşa yürütülen Kumpas Üretim Birimleri’nin oluşturduğu sahte bilgiler ve belgeler açık kaynak haberlerle karıştırılarak Kamuoyuna sunuldu.

2009 Yılından sonra Başbakan Erdoğan’ın Cemaat Dersaneleri, Polis İstihbarat ve Yargı birimlerine karşı derinden başlattığı operasyonlarla birlikte, Fetulla önemli Bilgi Merkezlerini yurt dışına taşımaya başladı. Bu amaçla belirlenen en önemli yerleşim ve yönetim ülkesi Kanada oldu. Özellikle 2010 ve 2011 yıllarından itibaren adeta yüzlerce yeni Web Siteleri, Sosyal Medya (FaceBook ve Twitter) Hesapları açıldı. Fetulla’nın Medya ve Propaganda Faaliyetleri ve Savaşı buradan yürütüldü.

15 Temmuz Kanlı Darbe Girişimi sonrası, Cemaatin en önemli beyinleri için yeni yerleşim ülkeleri Belçika ve Almanya oldu. Nato ve Pentagon’un Avrupa, OrtaDoğu ve Asya’ya yönelik İstihbarat Merkezleri bu ülkelerde olduğu için başarısızlığa uğrayan 15 Temmuz kalıntıları için en önemli sığınma ve barınma alanları bu ülkeler oldu. Dolayısıyla Almanya ve Yunanistan gibi ülkeler NATO & Pentagon Talimatları çerçevesinde Fetulla elemanlarını koruma altına aldılar.

Şimdi PKK Terör Örgütü’nün de en güçlü olduğu ve Daiş’e en fazla katılım sağlayan Avrupa ülkelerinin başında gelen Belçika ve Almanya, Cemaatin Türkiye’ye yönelik yeni Medya Propaganda Merkezi haline geldi. Özellikle Yargı, Asker ve Polis birimlerinden kaçan en önemli Fetulla Hainleri bu ülkelerde, Fetulla tarafından kurulan yeni Operasyon merkezlerinde çalışmaya başladılar.

Fetulla’nın yeni en önemli hedefi: Referandum ve Hayır Kampanyası. Bilinen yazılı medya kurumlarının tümü kapatılan Cemaatin elindeki en önemli güç şimdi Sosyal Medya Hesapları. Şu anda, özellikle Türk Bayrağı, Atatürk, Cami gibi milli ve kutsal değerleri temsil eden Simgeler ve Sloganlar ile gerçek kimliği gizlenmiş Sosyal Medya Hesapları’nın önemli bir kısmı Cemaatin yukarıda anlattığımız Bilgi ve İstihbarat Merkezleri’ne bağlı olarak hizmet veriyor.

Bu yüzden kimin değirmenine, kimin suyunu taşıdığımıza dikkat edelim.

Paylaş / Share