TV Program

1985 – 2012 yılları arasında yüzlerce televizyon programının yapım ve yönetimini gerçekleştiren Abdullah Manaz’ın son projesinden örnekleri bu bölümde bulabilirsiniz.

TÜRKÜLERLE TÜRKİYE


Dr Abdullah Manaz‘ın, TRT’de hazırladığı son proje olan Türkülerle Türkiye programı Türkiye’nin değişik yörelerinden profesyonel olmayan büyük müzik ustalarının okudukları türkü kliplerinden oluşuyor. 2010 – 2011 yılında hazırlanan klipler, TRT’de yapılan ve aktuel ortamlarda Full HD ve Full Sterio olarak hazırlanan ilk çalışma özelliğini taşıyor.
Müzik ustalarımızın çoğunluğu 60-70 yaş ortalamasında olduğu için, Van’dan Fevzi Leventoğlu ve Mersin’den Bedri Koçak 2013 yılı içinde vefat etmişlerdir. Bu ustalarımıza Allah’tan Rahmet ve ailelerine BaşSağlığı dileriz.
Programın Yapım ve Yönetimini: Dr Abdullah Manaz, Görüntü ve Ses Yönetmenliğini: -7 Mayıs 2015 tarihinde kaybettiğimiz Kıymetli Arkadaşım- Kameraman Mehmet Türkoğlu, İkinci Kameramanlığını: Murat Balcı ve Bülent Tokatlıgil, Yapım Yardımcılıklarını: Nurhan Taşdemir ve Fatma Müheyya Tek Er, Video Kurgularını: Banu Çetin ve Tarkan Kızılhan gerçekleştirdiler. Program metinlerini Murat Can Canbay seslendirdi. Müzik Klipleri, TRT Yapım Koordinatörlüğü İzmir Müdürlüğü tarafından hazırlandı.