Fetö Avukatları da Seçimi Bekliyor!

15 Temmuz’u takiben Fetö soruşturmalarını ve mahkemelerini sürekli takip ediyor bu konudaki önemli tespitleri de kamuoyu ile burada paylaşıyoruz.

Şunu baştan ifade edelim ki, aynen Sınır Ötesi terör mücadelesi gibi, Fetö mücadelesi de bir kesim kahramanın gayretleri ile sürüyor. Vatan Millet nutukları atıp ta, Vatanım Sensin’i izlemekle vatansever olduklarını iddia edenleri, o terör mücadelesinin yapıldığı dağlara götürsen ertesi gün kaçarlar. Kendileri kaçtıkları gibi çocukları için de Bedelli Askerlik isteyip dururlar. Aynen Atatürk ve Arkadaşları cephelerde bedenlerini siper ederken, birilerinin Cumhuriyet Zenginleri olarak ticaretlerini sürdürdükleri gibi.

İşte Fetö Mücadelesi de böyle gidiyor. İstihbarat, Emniyet ve Adalet Teşkilatı’nın soruşturmalar ve davalardan sorumlu kahramanları yoğun bir emek ve mesai ile görevlerini bıkmadan usanmadan yapıyorlar. Tekrar söylüyorum, Fetö sanıkları, yakınları ve örgüt elemanları ile birlikte mahkeme salonlarını doldururken, örgüte karşı tanıklık yapan arkadaşlarımızın yanında yine -hangi siyasi görüşten olursa olsun- o Vatan Millet nutukları atanlardan yine hiç kimse yok.

İşin açıkçası toplumda derin bir Ahlaki Sorumluluk Dejenerasyonu var. Yeni Nesile, ne PKK ne FETÖ belasını tam olarak kavratmak zor. Dindar veya Laik ailelerin çocukları Velileri gibi inanmıyor ve düşünmüyor. Kapitalizmin ruhu adeta her yeri kuşatmış. Herkes kendi çıkarı peşinde. Dolar, BitCoin denilince herkesin gözü parlıyor. Dedikodu, Gıybet, Yalakalık, Yandaşlık, İkiyüzlülük sıradanlaşmış.

Olayın vahametini görenler yine 12 Eylül öncesini ve devrini yaşayan sağ veya sol vatanseverler olsa gerek. Kısacası, siyasetin ve ideolojilerin ahlakı büyük bir dejenerasyon yaşıyor.

Asıl konumuza dönelim ve Fetö Davaları konusunda önemli bir tespitimizi belirtelim. Fetö Terör Örgütü sanıklarının hepsinin avukatları ve hatta liderlerinin ve önemli kişiliklerin meşhur sosyal demokrat isimlerden oluşan büyük avukatları canla başla çalışıyor. Bu meşhur sosyal demokratlar, sadece mahkemelerde değil, çıkarıldıkları televizyon tartışmalarında da hala Fetö mahkemelerini sulandırmaya ve inandırıcılıklarını zedelemeye çalışıyor.

Şu günlerde Fetö davalarının birçoğunda Karar aşamasına gelinmiş durumda. Bizim bu hafta içinde yaptığımız birçok gözlemlerde, Fetöcüleri savunan avukatların çoğunun Ek Savunma talepleri yaptıkları ve mahkemeleri Seçim sonrasına aktarmaya çalıştıkları görülüyor. Hatta bugün, Fetö Terör Örgütüne karşı İki Tanık arkadaşımın mahkemesine iştirak ettiğimde ortada ne tutuksuz Sanık, ne de Avukatı vardı. Bir saat avukatın gelmesini bekleyen Mahkeme, telefonla da kendisine ulaşamadı. Mahkeme sadece Tanıkları dinlemek durumunda kaldı.

Yani bugünkü ahvale göre kaleme alınan bu yazıda, bir Vehameti dile getirmek istedik. PKK ve FETÖ hala dirilmek için planlar yapıyor, derinden örgütleniyor ve Seçimleri bir umut olarak görüyor.

Paylaş / Share